Kolejne doniesienia o goglach VR+AR od Google

Kolejne doniesienia o goglach VR+AR od Google

Co prawda Google niedawno zaprezentowało swój nowy headset VR o nazwie Daydream View, ale koncern nie zamierza na tym poprzestawać. Kilka miesięcy temu pojawiły się przecieki na temat szykowanego przez firmę bardziej zaawansowanego urządzenia, które nie będzie wymagać od nas smartfona, a najnowsze doniesienia zdają się potwierdzać takowe.

Portal Engadget, powołując się na źródła zbliżone do sprawy, wskazuje na samodzielne gogle, które doczekają się technologii śledzenia oczu oraz możliwości mapowania przestrzeni przed użytkownikiem. Końcowym rezultatem ma być produkt łączący w sobie zarówno wirtualną, jak i rozszerzoną rzeczywistość, który wyświetlać będzie cyfrowe obiekty, jak i środowisko, również to z prawdziwego świata wokół nas. Jak na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów, ale podobno za niektóre komponenty odpowiadać ma Movidius, czyli firma specjalizująca się w procesorach do rozpoznawania obrazów, która niedawno została wykupiona przez Intela.

Inne doniesienia z portalu The Drum wskazują natomiast na pojawienie się niedawno w Federalnej Komisji Łączności prototypu do „bezprzewodowej wirtualnej rzeczywistości”, który działać ma pomiędzy częstotliwościami 2,4 GHz oraz 5,8 GHz. Co więcej, pojawia się tu nazwisko Mike’a Jazayeriego, który jest dyrektorem ds. produktu grupy VR w Google, nie ma jednak pewności, że chodzi tu o to samo urządzenie.

„Mieszana rzeczywistość”, łącząca technologie VR i AR, zdaje się być przyszłością tej branży, ponieważ nad podobnym pomysłem oprócz Microsoftu pracować mają także takie firmy, jak Magic Leap czy nawet Apple. Jak na razie musimy jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ zanim pierwsze tego typu produkty trafią na rynek minie jeszcze sporo czasu.

Informacja: www.frazpc.pl/aktualnosci