[:pl]Nowości z targów ISE 2017[:]

[:pl]Nowości z targów ISE 2017[:]

[:pl]Odbywające się w dniach 7-10 lutego targi ISE 2017 obfitują w szereg ciekawych premier. Dzięki obecności naszego zespołu na targach możemy poznać ofertę czołowych producentów na kilka miesięcy przed wprowadzeniem nowych projektorów do sprzedaży. Wśród prezentowanych produktów znajdziemy zarówno ofertę skierowaną dla zastosowań domowych, ale także rozwiązania dla biznesu, edukacji oraz najbardziej wymagających użytkowników.

Panasonic poszerza ofertę

Jako jedna z pierwszych została zapowiedziana nowa linia projektorów firmy Panasonic. Urządzenia z linii PT-RZ21K to rozwinięcie popularnej w Europie serii PT-DZ21K. Nowością jest jednak zastosowanie technologii laserowej Solid Shine, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie jasności obrazu na poziomie aż 20000 lumenów i wysokiej niezawodności sprzętu. W ramach oferty pojawić się mają dwa modele, różniące się rozdzielczością wyświetlanego obrazu, jednak dedykowane będą do podobnych zadań – głównie obsługi eventów i wydarzeń realizowanych w dużych pomieszczeniach. Urządzenia o symbolach PT-RZ21K i PT-RS20K trafią na rynek w trzecim kwartale 2017 roku.

Ofertę powiększono również w segmencie skierowanym dla biznesu i edukacji. Modele z serii PT-VZ580 to trzy projektory bezprzewodowe i ich odpowiedniki wyposażone w złącze Ethernet, o jasności 5000, 5300 i 5500 lumenów. Większa niezawodność dzięki wydłużeniu żywotności lamp do 7000 godzin to mniejsze koszty dla instytucji, a także mniejsze obciążenie dla środowiska naturalnego. Projektory te do sprzedaży trafią na początku lata.

 

Oficjalne premiery NEC

Na ISE 2017 pojawiły się również dwa modele firmy NEC, których przedpremierowe pokazy miały miejsce jeszcze w ubiegłym roku. Pierwszy z nich – PA803UL – to wyświetlający z jasnością 8000 ANSI lumenów projektor, wyposażony w elektrycznie sterowany obiektyw oraz emulację ze standardu REC2020 i obsługę standardu HDR. Kupić go będzie można począwszy od sierpnia. Drugi z nich, oznaczony symbolem PA653UL to bliźniaczy model o mniejszej jasności – 6500 ANSI lumenów. Pojawi się on w sprzedaży jednak trochę wcześniej, bo już w kwietniu bieżącego roku.

[:]