[:pl]Epson przedstawia nową ofertę podstawowych projektorów laserowych do sal konferencyjnych i edukacyjnych[:]

[:pl]Epson przedstawia nową ofertę podstawowych projektorów laserowych do sal konferencyjnych i edukacyjnych[:]

[:pl]

Firma Epson wprowadziła na rynek ofertę nowych projektorów laserowych 3LCD, zaprojektowanych z myślą o salach konferencyjnych, placówkach oświatowych i atrakcjach turystycznych. Modele EB-L615U, EB-L610U, EB-L610W, EB-L510U i EB-L400U mają zastąpić dotychczas stosowane projektory lampowe w sytuacjach wymagających rozwiązań o jasności od 4500 do 6000 lumenów. Wyróżniają się kompaktową, nowoczesną konstrukcją — są mniejsze i lżejsze niż inne produkty o podobnej jasności¹.

Seria obejmuje różne zestawy funkcji: od modeli podstawowych po specjalistyczne urządzenia wyposażone w takie funkcje jak łączność HDBaseT, przekazywanie obrazu i przesunięcie obiektywu, dzięki czemu każdy znajdzie model odpowiedni do swojego budżetu i potrzeb.

„W sektorze biznesu i oświaty panuje obecnie masowa tendencja do wymiany projektorów lampowych na laserowe. Regularnie otrzymywaliśmy od najważniejszych klientów pytania o podstawowe modele projektorów laserowych o jasności 5–6 tys. lumenów i zdecydowaliśmy się na ten popyt odpowiedzieć. Zalety są oczywiste — większa niezawodność, dużo mniejsza potrzeba konserwacji i większa uniwersalność” – mówi Jakub Łapiński, Business Account Manager w Epson.

Elastyczna technologia laserowa Epson umożliwia montaż nowych projektorów laserowych i projekcję pod dowolnym kątem, a dodatkowo zapewnia duży wybór opcji łączności, takich jak HDMI i HDBaseT, a także przekazywanie obrazu². Co więcej, funkcja przesunięcia obiektywu znacznie ułatwia zarówno tworzenie nowych instalacji, jak i wymianę istniejących projektorów lampowych. Seria wyróżnia się sprawdzoną niezawodnością typu „zainstaluj i zapomnij”, którą zapewniają nieorganiczne koło fosforowe i szczelny moduł laserowy zapobiegający dostawaniu się kurzu do wnętrza. Epson udziela też 5-letniej gwarancji na 20 000 godzin eksploatacji.

Modele EB-L615U, EB-L610U, EB-L610W, EB-L510U i EB-L400U będą dostępne w sprzedaży od czerwca 2018 roku.

Najważniejsze cechy EB-L615U EB-L610U EB-L610W EB-L510U EB-L400U
Jasność 6000 lm 6000 lm 6000 lm 5000 lm 4500 lm
Kolor obudowy Czarny Biały Biały Biały Biały
Rozdzielczość rzeczywista WUXGA WUXGA WXGA WUXGA WUXGA
Opcja łączności HDBaseT
Do 20 000 godzin użytkowania bez konserwacji
Elastyczne opcje połączeń, w tym HDMI i HDBaseT
Prosta instalacja w zakresie 360 stopni oraz projekcja pod dowolnym kątem
Przekazywanie obrazu
Tylna pokrywa kabli umożliwiająca ukrycie przewodów i złączy
Funkcja przesunięcia obiektywu
1. Stan na listopad 2017 r.
2. Przekazywanie obrazu obsługują tylko modele EB-L615U i EB-L610U.
[:]